Postman Nedir? Nasıl Kullanılır?

Postman Nedir? Nasıl Kullanılır? ASP DotNet Core MVC API

Postman, API geliştirme için bir işbirliği platformudur. Postman’ın özellikleri, bir API oluşturmanın her adımını basitleştirir ve işbirliğini kolaylaştırarak daha iyi API’leri daha hızlı oluşturabilmenizi sağlar.

Temel özellikleri şu şekildedir:

  • Api Client : Postman ile hızlı ve kolay bir şekilde Rest ve Soap istekleri oluşturabilirsiniz. Client yerine kullanabilirsiniz.
  • Automated Tests: Testler, tekrar tekrar çalışabilen test grupları oluşturularak otomatik hale getirilir. Postman; birim testleri, fonksiyonel testler, entegrasyon testleri, uçtan-uca testler, regresyon testleri vb.. dahil olmak üzere birçok test türünü otomatikleştirmek için kullanılabilir. Otomatik test, insan hatasını önler ve testi kolaylaştırır.
  • Documentation: Postman, dökümanlarınınızı hızlı ve kolay bir şekilde yayınlamanıza olanak tanır. Postman, dokümantasyon sayfanızı dinamik örneklerle ve makine tarafından okunabilir talimatlarla doldurmak için örnek requestlerinizi otomatik olarak çeker, böylece API’nizi dünyanın geri kalanıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

İnceleme Önerisi: Postman ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak için tıklayınız.

404 Not Found hatası alırsan muhtemelen yanlış request isteğinde bulunuyorsundur bunun için end point isimlendirmeyi kontrol et

Kaynak : Patika.dev, kodluyoruz.org, cihancalli.com.tr

Postman Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

Başa dön
%d blogcu bunu beğendi: